Botuliinisüstid

Botuliinisüstid

Iga inimene mõistab ilu erinevalt. Ometi on selles midagi ka universaalset: terve, reibas ja särav välimus ning sõbralik näoilme on alati kaunis.

Kuigi meedia peegeldab botuliini, rahvakeeles botoksisse puutuvat endiselt üsna negatiivselt, näitab statistika, et nõudlus botuliinisüstide järele ainult kasvab. Järelikult peab miski selle protseduuri juures olema võitnud inimeste poolehoiu. Põhjusi on lausa mitu: botuliinisüstid on ohutud, nende abil on võimalik saavutada  loomulikke tulemusi ja rõhutada olemasolevat ilu, pärast protseduuri on nahk nahk rasuvabam, üldmulje on nooruslikum ja tervem.

Botuliin on puhastatud valk, mida kasutatakse meditsiinis väga laialdastel näidustustel, näiteks insuldijärgse spastilisuse leevendamiseks, vastutahteliste lihastõmbuste raviks ning migreeni ennetamiseks. Esteetilises meditsiinis on see kortsude vähendamiseks olnud kasutusel üle kahekümne aasta.

Laias laastus saab kortse jagada dünaamilisteks, mis ilmuvad näole, kui me naerame, räägime, kurvastame jne, ning staatilisteks, mis püsivad ka siis, kui oleme täiesti rahulikult. Botuliini saab kasutada dünaamiliste kortsude leevendamiseks, ning kui protseduuriga alustada sobival ajal, saab neid täielikult vältida. Botuliini kortsudevastane toime ilmneb selles, et see blokeerib närviimpulsi leviku peaajust piki närve lihasteni. Nii välditakse miimikalihaste ületöötamistolemasolevate kortsude süvenemist ning uute teket.

Ametlike kirjade järgi kestab botuliini toime 3–4 kuud, misjärel peaks kortsudevastase toime säilitamiseks tegema uued süstid. Praktikas oleme täheldanud toime märksa pikemat kestust, kohati isegi 9–12 kuuni. Seda aga peaks võtma pigem meeldiva üllatusena, mitte ootuspärasena.

Üliharva võib korduvate protseduuride järel tekkida botuliini suhtes resistentsus, mille puhul botuliin enam oma toimet ei avalda. Selle ennetamiseks peaks süstimiste vaheline aeg olema vähemalt kolm kuud ning järelkontroll ideaalselt 3-4 nädala jooksul peale protseduuri. Minu 10-aastase praktika jooksul on olnud vaid üks patsient, kellele botuliin ei toiminud. Kõiki kliente, kes tulevad protseduurile esmakordselt, huvitab, missugusena nad pärast protseduuri välja näevad.

Vahetult peale protseduuri on näha vaid väiksed punetavad süstekohad. Kui punetus 10–15 minuti möödudes taandub, näeb nägu välja nagu enne protseduuri. Esimesi miimika muutusi on tavaliselt näha 3–4 päeva möödudes ning lõplik efekt ilmneb 10 päeva pärast.

Kui kümme aastat tagasi oli valdavaks arusaamaks, et botuliin sobib enam näo ülemise osa probleemide raviks ja täitesüstid alumisele osale, siis nüüd on kasutuspiirkonnad mõlemal oluliselt laienenud ning sellest johtuvalt osaliselt ka kattuvad. Heitkem seetõttu pilk, milliste probleemide puhul saab botuliini näopiirkonnnas kasutada.

Otsmiku vertikaalkortsud

Kõige levinumaks kohaks, kus botuliini kasutada, on olnud ja tõenäoliselt ka jääb “kurjusekorts” . Kui korts on väga sügav ning seetõttu ka rahuolekus nähtav, tasub sinna parimate tulemuste saamiseks teha lisaks botuliinile ka täitesüsti.

Otsmiku horisontaalkortsud

Otsmikule tekkinud kortse on leidlikud inimesed osavasti juuksetuka taha peitnud. Kui aga tukka pole soov kanda, võib kortsude vähendamiseks olla abi botuliinist.

Lõuajoon

Kes meist ei teaks Egiptuse vaarao abikaasa ja kuninganna Nefertiti büsti – üht kõige kuulsamat iidse Egiptuse kunstiteost? Selle üks iseloomulikem element on kuninganna täiuslik lõuajoon, mis on selgelt eristatav ja sirge kuluga alates lõua otsast kuni nurgani. Sellest inspireerituna on ka botuliinisüste, mida tehakse taolise lõuajoone saavutamiseks, hakatud nimetama Nefertiti süstideks.

Need sobivad ideaalselt juhtudel, kui on täheldatavad kerged lõuajoone kotikesed. Lõõgastades kudesid allapoole tõmbavat kaelanahalihast, on võimalik saavutada lõuajoone piirkonnas meelepärane tõstev efekt.

Nina ja krobeline lõug

Botuliiniga on võimalik alla suunatud ninaotsa kergitada ning ennetada ja ravida krobelist lõuga ning sinna ilmuvaid kortse. Samuti saab paari süstiga kergesti parandada ninakortse, mis sinna naerdes või nina krimpsutades ilmnevad.

Suunurgad ja igemed

Vanuse lisandudes kipuvad suunurgad alla vajuma – noorusajal loomuomasest naerusuust võib kujuneda hoopiski morn ja vingus nägu.  Kui botuliini süstida suunurki alla tõmbavatesse lihastesse, on võimalik taastada lahke, kergelt naeratav näoilme. Mõnel toob naeratus aga juba nooruses koos säravate hammastega tahtmatult ilmsiks ka igemed. Seda saab botuliiniga parandada nõnda, et naeratusel oleks näha vaid hambad.

Silmaümbruskortsud

Teatud east hakkavad meie naeratust ilmestama  ”kanavarbad”. Neid silmanurkadesse ilmuvaid kortse saab väga tõhusalt botuliiniga vähendada. Botuliiniga on võimalik teha silmi suuremaks ning vähendada silmaaluseid kortse. Selle eelduseks on, et silma alalau nahk on heas toonuses. On täheldatud, et vananedes nihkub ninaots alla ning lõug üles – meenutage kas või Kunksmoori nägu.

Kulmu kuju

Üks suurimaid näo erisusi naiste ja meeste vahel on tõenäoliselt kulmukuju. Naistel on kulmud kõrgemal, kulgevad kaarekujuliselt ning ideaalselt peaks kulmu kõrgeim koht olema kohakuti silma välisservaga. Meestel on kulmud allpool ning sirgema kuluga. Vananedes kulmud ja laud vajuvad ning näoilme näib väsinud. Botuliiniga on võimalik parandada kulmu asetsust, anda näole nooruslikum ilme ning tuua esile soolisi erisusi, näiteks naise kulmukaart tõstes rõhutada naiselikkust.

Üldise näokuju osas on inimeste ilumeel väga erinev. Siiski saab väita, et kõige suurema osa inimeste jaoks on atraktiivseim naise näokuju südame- ehk kolmnurgakujuline, nagu näiteks Natalie Portmanil ja Cheryl Fernandez-Versinil. Sel juhul on sarnaluud ja otsmik hästi väljendunud, lõug väike ning lõuajoon küllalt kitsas. Botuliinisüsti abil on kandilisele ehk mehelikule näokujule võimalik anda ümaramat välimust, kui lõõgastada mälurlihast. Sellega muutub lõuajoon kitsamaks ja naiselikumaks

Parimate tulemuste saavutamiseks võiks klient enne protseduuri leida vastused järgmistele küsimustele:

  • Kas protseduuri viib läbi selleks koolitatud arst?
  • Kas asutusel on kehtiv tegevuslitsents?
  • Missugust preparaati kasutatakse?
  • Kas on võimalik tutvuda fotodega, mis on tehtud protseduuri tegeva arsti klientidest enne ja pärast protseduuri?

Parimate tulemuste jaoks peaks ka klient ise täitma teatud soovitusi.

Kui võimalik, siis oleks hea enne protseduuri hoiduda verd vedeldavate ravimite, nagu näiteks ibuprofeeni ja aspiriini tarvitamisest, kuna need võivad soodustada verevalumite tekkimist. Samuti peaks vältima samal päeval suurt füüsilist pingutust ning saunas käimist – nii võib preparaat organismis ümber paigutuda või higistades hoopis välja tulla ilma toimet avaldamata.

Ka alkoholist võiks samal päeval hoiduda, kuivõrd alkohol soodustab hematoomide teket. Protseduuri ei tehta, kui süstepiirkonnas on põletik, nt herpeslööve.

Botuliinravi võimalikud kõrvaltoimed on naha punetus, väiksed verevalumid ja ajutine peavalu. Need mööduvad tavaliselt paari päevaga. Kuna puuduvad uuringud, kas botuliin on rasedatele ja imetavatele naistele ohutu, siis ettevaatuse mõttes hoidutakse neil botuliiniravist. 

Botuliiniga on võimalik ohutult saavutada loomulikke tulemusi, mis toovad parimal moel esile inimese olemasolevat. Selle eeldusteks on aga spetsialisti head teadmised, ohutu preparaadi kasutamine ning kliendi poolt protseduuri järgselt soovituste järgimine.

Ootame Sind TASUTA konsultatsioonile. Broneeri aeg tel. +372 600 7031